

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 170 pF |
| Voltage Rating (DC) | 420 V |
| Tolerance | 10 % |
| Width | 12 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 320 V |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide |
| Height | 15 mm |
| Depth | 5.8 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Lead/Base Style | Radial |
| Current Rating | 25 A |
| Max Voltage Rating (DC) | 420 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Clamping Voltage | 840 V |
| Varistor Voltage | 510 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 320 V |
| Max Surge Current | 3.5 kA |
| Energy | 67 J |
| ESD Protection | No |
| Clamping Current | 25 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Surge Energy Rating | 67 J |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Peak Surge Current | 3.5 kA |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17482
Ext.Price$0.17482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17482 | $0.17482 |
| 10 | $0.13862 | $1.38620 |
| 50 | $0.12051 | $6.02550 |
| 100 | $0.10476 | $10.47600 |
| 500 | $0.09603 | $48.01500 |
| 1000 | $0.09079 | $90.79000 |
